لاک ژل چیست ؟

تنها تفاوتی که لاک ژل با لاک های معمولی ناخن دارد، ژل اکریلیک است که باعث می شود دوام لاک ژل بسیار بالاتر از لاک های معمولی باشد. بسیاری از افراد فکر می کنند لاک ژل برای ناخن های کاشته شده استفاده می شود، در صورتی که هم بر روی ناخن های کاشته شده و هم بر روی ناخن های طبیعی فرد قابل استفاده است. جالب است بدانید که لاک ژل باعث قرار گرفتن یک لایه ی مقاومتی بر روی ناخن طبیعی می شود و مقاومت ناخن را بسیار افزایش می دهد. در واقع استفاده از لاک ژل بر روی ناخن های معمولی، بسیار مهمتر از ناخن های مصنوعی و کاشته شده است.

لاک ژل برای خانم هایی که قصد گذاشتن مواد بر روی ناخن های خود را ندارند بسیار مناسب است و ماده ی ژلیش یک لایه ضخیم بر روی ناخن های طبیعی ایجاد می کند که علاوه بر دادن حالت طبیعی به ناخن ها، دوام بسیار بالایی نیز دارد. همچنین یکی دیگر از مزایای لاک ژل این است که به سوهان کشی و مواد گذاری نیاز ندارد و این مسئله باعث می شود به صدف ناخن ها آسیبی وارد نشود.

لازم است بدانید که لاک ژل بر خلاف لاک های معمولی با نگه داشتن در هوا یا فوت کردن خشک نمی شود و نیاز است که از دستگاه UV – LED برای خشک شدن آن استفاده شود. یکی از دلایلی که دوام این لاک ها را افزایش می دهد، همین رویه ی خشک کردن آن است.

تفاوت لاک ژل با لاک معمولی

تفاوت لاک ژل با لاک معمولی

 

ریموو کردن لاک ژل از روی ناخن

همانطور که در بالاتر تفاوت های لاک ژل و لاک معمولی را اشاره کردیم، باید بدانید که ریموو کردن آن نیز با لاک معمولی متفاوت است. برای این کار از دستگاه سوهان برقی ناخن که به آن میکرو موتور هم می گویند، استفاده می شود. این دستگاه ژل را از روی سطح ناخن می تراشد و ناخن کاملا پاک می شود.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که این دستگاه را خریداری کرده اید، حتما نحوه ی کار با آن را به صورت کامل فرا بگیرید، چرا که ممکن است باعث آسیب رسیدن به ناخن های شما شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

0