روش های مانیکور ناخن های کوتاه

مانیکور کردن ناخن ها، می تواند به دست های شما زیبایی ببخشد. مانیکور کمک می کند تا پوست های اضافی دور ناخن ها برداشته شود و این مسئله به زیباتر شدن دست ها و بلندتر و مرتب دیده شدن ناخن ها کمک می کند. مانیکور تنها مختص خانم ها نیست، آقایان هم برای اینکه دست ها و انگشتانی زیباتر داشته باشند، می توانند هر چند مدت یکبار این کار را انجام دهند.

 

مراحل مانیکور ناخن های کوتاه

اولین مرحله

می توانید با استفاده از یک سوهان دستی، به ناخن ها فرم دهید، این سوهان باید به آرامی بر روی ناخن کشیده شود که پستی و بلندی های آن را صاف کند و نیاز به وارد کردن فشار به ناخن ها نیست. پس از این کار می تواند یک ظرف با آب ولرم و مقداری مایع دستشویی، صابون، شامپو یا نرم کننده داخل آن بریزید و دست ها را به مدت 10 دقیقه در ظرف قرار دهید. این کار باعث می شود تا کونیکول ها نرم شود و ناخن بتواند مواد مغذی را دریافت کند.

 

دومین مرحله

پس از اینکه 10 دقیقه زمان صرف شد، دست ها را با حوله خشک کنید و با استفاده از پوشر، پوست های زائد و اضافی دور ناخن و کوتیکول را به سمت عقب بزنید و با استفاده از یک نیپر، پوست های اضافی عقب رانده شده را جدا کنید. یکی از دلایل مهمی که باعث می شود ناخن ها کوتاه و زشت به نظر برسد، جلو آمدن کوتیکول (پوست بخش پایینی ناخن که بر روی هلال ناخن قرار می گیرد) است و با کندن کوتیکول، می توانید ناخن های بلندتر و زیباتری داشته باشید.

 

سومین مرحله

با استفاده از یک فرچه نرم، پوست ها و دانه های حاصل از تراشیده شدن اطراف ناخن را پاک کنید و با استفاده از یک لوسیون یا کرم نرم کننده، پوست دست را ماساژ دهید. می توانید از روغن کوتیکول هم برای اینکه دستانتان مرطوب شود استفاده نمایید.

 

روش های مانیکور ناخن های کوتاه

 

روش های مانیکور ناخن های کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

0